Blachodachówki

W ofercie firmy Power-Dach znajdują się blachodachówki produkowane przez czołowych polskich producentów: Budmat, Pruszyński oraz Gerard. Blachodachówka, czyli dachówka blaszana, to jedno z najlepszych oraz najbardziej rozpowszechnionych rozwiązań w kryciu dachów. Można ją montować na dachu o kącie nachylenia przekraczającym 12°. Polecana jest do dachów jedno lub dwuspadowych o dużej powierzchni. Nasza oferta obejmuje blachodachówki cięte na wymiar, modułowe, blachy trapezowe oraz blachodachówki płaskie (panele na rąbek “click”).

Blachodachówki
cięte na wymiar

Blachodachówki cięte na wymiar sprzedawane są w arkuszach o stałej szerokości. Oznacza to, że jedynie długość blachodachówki jest dobierana indywidualnie do połaci dachów. Arkusze cięte są w procesie pełnej automatyzacji, co umożliwia dostosowanie rozmiarów do najbardziej skomplikowanych konstrukcji. Wymiary są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta, dlatego okres oczekiwania na zamówienia jest dłuższy niż w przypadku zamówienia blachodachówek modułowych.

Największą zaletą blachodachówek ciętych na wymiar jest ich lekkość. Jest to bardzo istotne pod kątem ekonomicznym, ponieważ blachodachówka cięta na wymiar nie obciąża dodatkowo konstrukcji budynku oraz pozwala obniżyć koszty realizacji dachu. Blachodachówki cięte na wymiar oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki której nawet najbardziej wymagający klient dostosuje swój dach do elewacji.

Blachodachówki
modułowe

Powodów, dla których warto wybrać blachę modułową jest wiele. Ale zacznijmy od początku. Blachodachówki modułowe są dostępne “od ręki” oraz są łatwe w transporcie, w przeciwieństwie do blachodachówek ciętych na wymiar. Gwarantują szybki oraz łatwy montaż, a po jego ułożeniu brak jest widocznych łączeń. Tego typu pokrycie dachowe jest oszczędne oraz ekologiczne – istnieje łatwy sposób na obliczenie potrzebnej ilości materiału do danego projektu, dzięki czemu nie ma potrzeby dodawania dużych zapasów.

Oba pokrycia dachowe można stosować na lekkiej więzi dachowej z uwagi na fakt, że nie chłoną wody oraz nie generują dodatkowego dużego obciążenia.

Blachy
trapezowe

Blachy trapezowe bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku dachów o niskim kącie nachylenia, nawet 5°. Są często stosowane jako pokrycie dachów garaży, obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych oraz magazynów. Jedną z ważnych zalet blach trapezowych jest wysoka odporność na czynniki zewnętrzne oraz wytrzymałość. Ponadto tego typu pokrycie blachowe jest proste w montażu.

Blachy płaskie
(panele na rąbek “click”)

Blachy płaskie, czyli tzw. panele na rąbek “click” są rozwiązaniem stosunkowo nowym, ale bazującym na dawnej metodzie krycia dachów. Owy sposób krycia dachów polegał na tym, że dekarze układali arkusze blachy, które odpowiednio zakładali i zaginali na tzw. rąbki. Dziś tego typu panele produkuje się na wymiar i wykorzystuje jako pokrycie dachowe lub do tworzenia elewacji. Kładzenie paneli na rąbek “click” jest wyjątkowo łatwe. Mają one otwory montażowe i specjalnie skonstruowany zamek zatrzaskowy, który pełni podobną funkcję jak kiedyś zagięcia i założenia.

Blachodachówki Budmat


Firma Budmat jest wiodącym producentem blachodachówki i innych pokryć dachowych z ponad 30-letnim doświadczeniem. W ofercie firmy Budmat znajdują się blachodachówki cięte na wymiar charakteryzujące się wysoką jakością oraz gwarancją – nawet do 30 lat. Produkowane są z najlepszej jakości materiałów, co wpływa na elegancki kształt produktu. Pokryte są odpowiednimi powłokami dodającymi im klasy oraz stanowiącymi dodatkową ochronę. Firma Budmat gwarantuje zawartość cynku 275 g/m², który chroni dach przed korozją i zapewnia trwałość na długie lata.

Kolejnym punktem oferty firmy Budmat są blachy trapezowe oraz panele dachowe.

Blachodachówki Pruszyński


Firmy Pruszyński nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To największy polski producent pokryć dachowych i elewacji. Wiodącym wyrobem produkowanym w fabrykach firmy Pruszyński są właśnie blachodachówki. Cechują się one najwyższą jakością, o czym świadczą odpowiednie badania, atesty oraz wieloletnie gwarancje. W zależności od wybranej powłoki inwestorzy otrzymują od 10 do 50 lat gwarancji.

Firma Pruszyński dba o to, aby dach był szczelny, trwały oraz estetyczny. To właśnie dlatego oferowane są do wszystkich blachodachówek niezbędne akcesoria: wkręty, gąsiory i inne obróbki blacharskie dopasowane kolorystycznie do blachodachówek, a także taśmy uszczelniające, farby zaprawkowe oraz blachy płaskie do wykonywania nietypowych obróbek dekarskich. Oferta firmy Pruszyński obejmuje między innymi blachodachówki panelowe, blachodachówki, panele na rąbek oraz blachy trapezowe i płyty warstwowe.

Zamówienia
/ Kontakt

  • pn.-pt. 7:30 – 16:30
  • tel. 663 090 092
    e-mail:
    power-dach@wp.pl
  • Kazimierzówka 90
    21-040 Świdnik

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą dachów. Nasz zespół chętnie przygotuje dla Ciebie indywidualną kalkulację Twojego pokrycia dachowego.

Skontaktuj się z nami za pomocą krótkiego formularza.