Domy
drewniane (szkieletowe)
Oferta firmy Power-Dach nie zamyka się tylko i wyłącznie na usługach dekarskich oraz dystrybucji pokryć dachowych. Nasz zespół to również ekipa budowlana wyspecjalizowana w montażu tzw. domów szkieletowych modułowych w stylu kanadyjskim. Oferujemy budowy domów szkieletowych bazujących na indywidualnym projekcie dostarczonym przez klienta. Budowę zamykamy stanem surowym zamkniętym lub stanem surowym deweloperskim – w zależności od życzenia klienta.
Czym są
domy szkieletowe kanadyjskie?
Domy szkieletowe kanadyjskie to domy drewniane konstruowane w oparciu o drewniany stelaż, do którego mocowane są wielowarstwowe ściany. Podczas budowy występuje tylko jeden etap mokry którym jest przygotowanie płyty fundamentowej. W niej osadza się metalowe kotwy, do których mocowana jest cała konstrukcja. Pozostałe etapy budowy stanowią prace suche, co sprawia, że dom można stawiać bez względu na porę roku oraz warunki atmosferyczne.
Istotne jest dokładne wykonanie połączeń oraz ocieplenia, a także prawidłowe położenie instalacji. Właśnie w takich standardach pracuje ekipa Power-Dach.
Jesteśmy profesjonalistami, którzy z należytą należytą starannością realizują poszczególne etapy budowy, stosując jednocześnie najwyższej jakości materiały.
Geneza
domów szkieletowych
Domy szkieletowe to w przybliżeniu 90% wszystkich budynków mieszkalnych w Ameryce Północnej. To właśnie stąd wzięła się ich potoczna nazwa – domy kanadyjskie. Domy szkieletowe są jednak popularne nie tylko w Ameryce. W Europie powstaje ich najwięcej w Skandynawii i Niemczech, ale zainteresowanie tego typu konstrukcjami rośnie na całym kontynencie.
Dlaczego domy szkieletowe biją rekordy popularności?
Mikroklimat w drewnianym domu
Do budowy domów kanadyjskich stosuje się głównie drewno, a do ocieplenia wełnę mineralną, płytę pir oraz płyty gipsowo-kartonowe. Nie ma tutaj miejsca dla styropianu, czy innych tworzyw sztucznych. Drewno ma zdolność regulowania poziomu wilgotności, a to daje duży komfort osobom mieszkającym w domu szkieletowym. Odpowiednie ułożenie warstw ścian sprawia, że mimo dużej szczelności para wodna się nie zbiera. Nie ma więc obaw o pleśń, grzyb na ścianie czy zaduch.
Niska cena domu
Alternatywna budowa domu murowanego, o takim samym metrażu oraz parametrach, jest o conajmniej 35 % droższa. Głównym powodem takiej różnicy cenowej jest skrócony czas budowy, co nie generuje kosztów które powstają podczas budowy tradycyjnej.
Krótki czas budowy
Tak jak wspomnieliśmy, alternatywą do domu szkieletowego są domy murowane. Te jednak buduje się średnio 2 lata. Tymczasem postawienie konstrukcji szkieletowej zajmuje kwartał: nie ma bowiem prac mokrych oraz przerw technologicznych, zatem postęp prac zależy głównie od doświadczenia i sprawności ekipy montażowej.
Łatwość rozbudowy
Domy szkieletowe są prostsze w rozbudowie niż domy drewniane. W tym celu dostawiany jest nowy stelaż, potem następuje jego obudowa i gotowe.
Energooszczędność
Domy kanadyjskie są nie tylko tańsze w budowie, ale również w eksploatacji. Są energooszczędne. Nie ma w nich mostków cieplnych, a odpowiednia izolacja ścian oraz dachów chroni wnętrze przed zimnem z dworu. Dodatkowa instalacja urządzeń korzystająych z energii odnawialnych (takich jak pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne) sprawią, że nasz dom będzie zużywał znacznie mniej energii niż dom murowany. Istnieją takie rozwiązania, że roczne koszty zapotrzebowania na energię spadną do kosztów miesięcznego użytkowania energii w domu murowanym.
Trwałość
Prawidłowo postawiony dom, z materiałów wysokiej jakości, pozwoli długo cieszyć się jego zaletami. Jeśli dodamy do tego łatwość rozbudowy, posłuży nawet następnym pokoleniom.
Zamówienia
/ Kontakt
- pn.-pt. 7:30 – 16:30
- tel. 663 090 092
e-mail:
power-dach@wp.pl - Kazimierzówka 90
21-040 Świdnik
Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą dachów. Nasz zespół chętnie przygotuje dla Ciebie indywidualną kalkulację Twojego pokrycia dachowego.
Skontaktuj się z nami za pomocą krótkiego formularza.